Dwa oblicza meczu. Siły starczyło na pierwszą połowę - Reporter-24.pl

Dwa oblicza meczu. Siły starczyło na pierwszą połowę

Materiał: alejasportowa.pl

Piłka nożna kobiet – Centralna Liga Juniorek U15

MLKS Tucholanka Bór Tuchola – Fundacja Legia Soccer Schools Warszawa 0:6 (0:1)

Bramki: 29’ Zuzanna Witkowska, 43’ Kinga Rachoń, 44’ Amelia Michalczyk, 62’ Natalia Dąbrowska, 67’ Gabriela Jaźwiec, 71’ Maria Nowakowska.

Mecz sędziowali: Magdalena Radojewska – sędzia główny, Klaudia Płusa – sędzia asystent 1, Bartosz Wilk – sędzia asysta 2

W drugiej kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U15 drużyna MLKS Tucholanka Bór Tuchola podejmowała zespół z Warszawy Fundacja Legia Soccer Schools. Zapewne nikt się nie spodziewał, że tucholanki zrobią jakoś niespodziankę w tym meczu. A jednak w pierwszej połowie spotkania to dziewczyny z Borów Tucholski dominowały na murawie i mogły nawet prowadzić. Jednak pięć sytuacji 100%  sam na sam z bramkarką z Warszawy nie zostały wykorzystane, a co chwilę po tych okazjach sytuacja się zemściła i pierwszą połowę przegrały 0:1. Strzelcem była Kinga Rachoń po przypadkowo odbitej piłki od tucholskiej obrończyni wykorzystała sytuację napastniczka z Warszawy. Mimo tego do końca pierwszej połowy tucholanki grały z przewagą w akcjach, jednak bez efektów bramkowych.

Druga część spotkania to seria popełnianych błędów w obronie oraz brak kondycji fizycznej (bardzo ciężka i mokra płyta boiska). Rywalki z Warszawy wykorzystywały okazje do zdobycia bramek. Tutaj trzeba stwierdzić, że w 70% rywalki wykorzystywały sytuacje w polu karnym i zdobywały gole. Po trzech straconych bramkach szkoleniowiec tucholskiego zespołu wprowadzał do gry rezerwowe zawodniczki. Zespół z Warszawy zasłużenie wygrał spotkanie, wykorzystując słabą dyspozycje strzelecką tucholanek.

Skład Tucholanki Bór: Weronika Babut – Patrycja Borucka, Antonina Gwizdała, Paulina Kamińska, Karolina Kocińska (80′ Paulina Woźniak),  Kamila Podlewska, Oliwia Radziejewska, Małgorzata Reichelt (64′ Natalia Drewczyńska), Dominika Rossek (78′ Marta Smagorzewska),  Oliwia Sikorska, Wiktoria Szymańska (47′ Paulina Kałużna),  Trener Marek Zienkiewicz.

Skład Legia Warszawa: Julia Rupniewska – Barbara Janicka (55′ Gabriela Jaźwiec), Zofia Kęciek (43’Laura Leśniak), Lena Korczyńska (72′ Mira Wisińska), Amelia Michalczyk (44′ Natalia Dąbrowska),  Elżbieta Mrowińska, Maria Nowakowska (71′ Kinga Rachoń), Zuzanna Witkowska (29′ Gabriela Wodzińska). Trener Katarzyna Joniec.