Dzieci z gminy Tuchola na koloniach letnich w Kudowie-Zdroju - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Dzieci z gminy Tuchola na koloniach letnich w Kudowie-Zdroju

Materiał: tuchola.pl

W dniach od 25 czerwca do 6 lipca br. 44-osobowa grupa dzieci z gminy Tuchola wypoczywała w Kudowie-Zdroju podczas kolonii zorganizowanych w ramach współpracy gminy Tuchola z partnerską gminą Kudowa-Zdrój. Uczestnikami byli uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych nr 1, 2, 3 i 5 w Tucholi oraz Kiełpinie, Legbądzie, Raciążu i Stobnie. Wytypowani zostali przez macierzyste placówki w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz sukcesy sportowe czy artystyczne.

Program pobytu był tak bogaty, że nie było mowy o nudzie. Koloniści zwiedzili Kudowę – Park Zdrojowy i słynną Altankę Miłości oraz Muzeum Zabawek, Skansen w Pstrążnej, Kaplicę Czaszek w Czermnej, Kopalnię Węgla w Nowej Rudzie, Twierdzę Kłodzko, Polanicę - Zdrój.

Obowiązkowa wspinaczka na Górę Parkową była dobrą zaprawą przed kolejnymi wyzwaniami. Pod czujnym okiem przewodnika i koordynatora wypoczynku, którym był p. Stanisław Stawnicki - nauczyciel Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie, wszystkim udało się zdobyć najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki oraz przejść labirynt Błędne Skały położony na wysokości 853 m n.p.m.

Kolejnym punktem było przejście fantastycznego kamiennego labiryntu wyrzeźbionego siłami natury położonego w Czechach – Skalnego Miasta. Dzieci gościły również w siedzibie Parku Narodowego Gór Stołowych, odwiedziły Źródełko Maryi, skorzystały też z atrakcji kudowskiego parku wodnego.

Z dużym zapałem uczestnicy podchodzili do organizacji życia kolonijnego, włączając się czynnie do przygotowywania takich atrakcji jak: pasowanie na kolonistę, pokaz mody kolonijnej, ślubów kolonijnych, wybory miss, mistera, najsympatyczniejszego kolonisty i kolonistki, osobowości/indywidualności kolonii, skeczów z życia kolonii, ułożenia piosenki o pobycie w Kudowie–Zdroju czy kolonijnej parady talentów.

Piękna pogoda oraz wspaniała baza sportowa szkoły sprawiły, że każdą wolną chwilę koloniści spędzali na Orliku – ich zapał zaowocował organizacją kolonijnych mistrzostw w piłce nożnej i badmintonie. Zwycięzcy tych dyscyplin nagrodzeni zostali medalami i dyplomami.

W miejscu zakwaterowania odwiedziła nas burmistrz Kudowy pani Aneta Potoczna, obdarowując wszystkich miłymi upominkami.

Taka porcja atrakcji z pewnością pozostawi wśród uczestników tych wspaniałych kolonii niezatarte wrażenia. Wspaniała organizacja, bogaty program, wymarzona pogoda oraz życzliwość i niesamowita gościnność gospodarzy sprawiły, że z żalem opuszczaliśmy Ziemię Kłodzką.

Dziękujemy władzom Kudowy i Tucholi za możliwość spędzenia pierwszych wakacyjnych tygodni w tak malowniczym i pięknym miejscu.

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Kiełpinie

Zdjęcia