Gmina Tuchola: Dzień Sportu „Żyj zdrowo na sportowo” - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Tuchola: Dzień Sportu „Żyj zdrowo na sportowo”

Dzieci z 4 punktów przedszkolnych z gminy Tuchola wzięły udział w IV edycji Dnia Sportu „Żyj zdrowo na sportowo”. Ta wspaniała zabawa i jednocześnie sportowa rywalizacja miała miejsce 17 kwietnia br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Raciążu.

Do zmagań przystąpiły siedmioosobowe reprezentacje. Rozgrywki sportowe otworzył przemarsz drużyn oraz uroczyście odśpiewany Hymn Olimpiady Przedszkolaków. Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Raciąż, a zarazem dyrektor Szkoły Podstawowej w Raciążu pani Irena Szwankowska, powitała uczestników zawodów, życząc wszystkim wiele radości podczas sportowych rozgrywek. Do tych życzeń dołączył się również burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Drużyny biorące udział w zawodach, rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych i szybkościowych. Do współzawodnictwa i dobrej zabawy przystąpiły również panie nauczycielki.

Podczas rozgrywek mali zawodnicy oraz opiekunowie walczyli o jak najwyższe lokaty w każdej konkurencji. Uczestników zmagań, klaszcząc i wiwatując, do boju zagrzewali ich koledzy, rodzice. Emocji nie brakowało. Rywalizacja między drużynami była zacięta, ale prowadzona w sportowej atmosferze. Mali sportowcy wykazali się ogromnymi umiejętnościami fizycznymi i zaangażowaniem. Widać było, że dzieci wcześniej przygotowywały się do zawodów, trenowały.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna małych sportowców z Legbąda, tuż za nimi drużyna z Raciąża, a następnie ze Stobna i Kiełpina. Bez względu na wyniki gratulacje należą się wszystkim drużynom.

Imprezę sportową umilił występ uczennic klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Raciążu, które zaprezentowały przygotowane przez siebie układy taneczne. Nad przebiegiem zawodów sportowych czuwała pani Aleksandra Korytowska.

Na zakończenie rozgrywek puchar, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe dla wszystkich drużyn wręczyła p. Irena Szwankowska w asyście autorek imprezy. Impreza została przygotowana ze środków finansowych gminy Tuchola.

Organizatorem Dnia Sportu było Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Raciąż we współpracy ze Szkołą Podstawową w Raciążu. Autorkami przedsięwzięcia były p. Monika Kuligowska i p. Iwona Tuszkiewicz.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Tekst i zdjęcia przesłane przez organizatorów

Materiał: tuchola.pl

Powiązane galerie:

 

IV Dzień Sportu „Żyj zdrowo na sportowo” w Raciążu - 17.04.2018 r.