Gmina Tuchola jest gotowa partycypować w kosztach przebudowy drogi powiatowej Raciąż – Piastoszyn - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Tuchola jest gotowa partycypować w kosztach przebudowy drogi powiatowej Raciąż – Piastoszyn

 

W ostatni piątek (15.01) odbyło się spotkanie burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego ze starostą tucholskim Michałem Mrozem, wicestarostą Zenonem Poturalskim i członkiem Zarządu Powiatu Tucholskiego Waldemarem Kierzkowskim. Tematem rozmów były przyszłe inwestycje drogowe.

Przebudowa drogi Raciąż – Piastoszyn

Wśród nich poruszono m.in. temat przebudowy drogi Raciąż – Piastoszyn. Powiat zamierza ogłosić przetarg na to zadanie, licząc na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Większość tego odcinka drogi leży na terenie gminy Tuchola (należy jednak podkreślić, że to droga powiatowa) i dlatego samorząd powiatu zwrócił się do burmistrza Tucholi z propozycją finansowego wsparcia tej inwestycji. Zadeklarowana pomoc ze strony gminy Tuchola wynosi do 10% wartości inwestycji.

„Dla mnie jako burmistrza ta droga jest bardzo ważną drogą i rzeczywiście ona powinna być zrobiona. I mimo trudnej sytuacji finansowej samorządów, będziemy musieli wziąć ewentualnie kredyt i dołożyć te 10%, jeśli powiat zdecyduje się wyremontować tę drogę” – podkreślił burmistrz Tadeusz Kowalski