Gmina Tuchola kupiła sprzęt komputerowy dla pielęgniarek szkolnych - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Tuchola kupiła sprzęt komputerowy dla pielęgniarek szkolnych

Materiał: tuchola.pl
 

W sumie trzy laptopy wraz z oprogramowaniem oraz trzy urządzenia wielofunkcyjne przekazała gmina Tuchola w formie użyczenia dla Miejskiego Centrum Lekarskiego Sp. z o.o. w Tucholi oraz Spółki „Lekarz rodzinny” S.C. Teresa Ossowska Daria Maciejaszek w Raciążu.

Sprzęt ma służyć realizacji zadań profilaktycznych przez pielęgniarki zatrudnione w gabinetach profilaktyki zdrowotnej działających przy szkołach podstawowych w gminie Tuchola.

O takie wsparcie wnioskowały pielęgniarki. Już w ubiegłym roku gmina Tuchola zakupiła laptopy, a w czwartek (25.02) przekazano urządzenia wielofunkcyjne.

„Pochyliliśmy się nad tą prośbą. Zakupiliśmy trzy zestawy laptopów i drukarek. Dla pań pielęgniarek z Tucholi przekazaliśmy dwa zestawy i jeden zestaw do Raciąża do obsługi szkół wiejskich. Myślę, że one ułatwią pracę. Przydadzą się do prowadzenia ewidencji i archiwizowania danych. To nie był jakiś olbrzymi koszt, a obsługa pielęgniarska wymaga tego, żeby było to gdzieś zapisane, zarchiwizowane i prowadzone właściwie” – podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski.

Koszt użyczonego sprzętu wynosi 12 178,21 zł brutto.