Gmina Tuchola: Nowe atrakcje rekreacyjno-sportowe prawie gotowe (ZDJĘCIA) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Tuchola: Nowe atrakcje rekreacyjno-sportowe prawie gotowe (ZDJĘCIA)

Materiał: tuchola.pl
 

Promenada przez jezioro Głęboczek, skatepark i centrum sportowo-rekreacyjne na terenie Szkoły Podstawowej w Legbądzie – to zadania, których realizacja dobiega końca.

W przypadku promenady i skateparku prace zakończą się szybciej, niż zakładały terminy wykonania zapisane w umowach.

„I z tego bardzo się cieszymy, bo to oznacza, że prace przebiegają sprawnie, bez większych utrudnień, a co za tym idzie, z nowych obiektów już niebawem będą mogli korzystać mieszkańcy. W mojej ocenie podnoszą one atrakcyjność naszej gminy i stanowią kolejną ofertę na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu w przestrzeni publicznej” – podkreśla burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Dodajmy, że powyższe zdania wraz z termomodernizacją obiektu zaplecza administracyjno-sportowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi wchodzą w skład projektu pn. „Rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz związanej z nią infrastruktury drogowej na terenie gminy Tuchola”.

Zostały dofinansowane w 95% w ramach środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Ich łączna wartość wynosi 8 179 373,78 zł, z czego 7 505 000,00 zł stanowi dofinansowanie, a 674 373,78 zł wkład własny gminy Tuchola.

ZDJĘCIA