Gmina Tuchola: Oto laureaci konkursu „Mój dom na medal” - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Tuchola: Oto laureaci konkursu „Mój dom na medal”

Materiał: tuchola.pl

Czwartkowa (19.12) sesja Rady Miejskiej w Tucholi miała uroczysty akcent, a to za sprawą oficjalnego rozstrzygnięcia tegorocznej edycji konkursu „Mój dom na medal”.

Do udziału w nim zgłoszono nieruchomości położone przy:

1) ul. Sępoleńskiej 5,

2) ul. Chojnickiej 9,

3) ul. ks. ppłk. Józefa Wryczy 6.

Kapituła konkursowa nagrodziła wszystkie inwestycje przeprowadzone w powyższych budynkach.

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski podkreślił, że od zainicjowania konkursu cieszy się on dużym zainteresowaniem. Bywały edycje, podczas których zgłaszało się więcej niż trzech uczestników i aby uhonorować każde przedsięwzięcie, oprócz nagród, przyznawano również wyróżnienia.

„W tym roku tak szczęśliwie się złożyło dla uczestników, że jest ich trzech i wszyscy podjęli się bardzo ambitnych zadań. Wszyscy te inwestycje wykonali z ogromnym zaangażowaniem i kunsztem” – zaznaczył burmistrz.

I nagrodę w kwocie 10.000,00 złzdobyli państwo Klaudia i Mikołaj Kozłowscy - za kompleksowy remont elewacji, wymianę stolarki drzwiowej oraz okiennej z zachowaniem pierwotnego kształtu, podziałów i dekoracji, podnosząc wartość techniczną i estetyczną nieruchomości położonej przy ul. Sępoleńskiej 5;

II nagrodę w kwocie 8.000,00 zł zdobyli państwo Elżbieta i Grzegorz Kupś – za modernizację nieruchomości położonej przy ul. Chojnickiej 9, polegającą na wykonaniu nowej elewacji budynku z zachowaniem detali architektonicznych i kolorystyki oraz ocieplenie wraz z wykonaniem elewacji budynku od ul. Staromiejskiej.

III nagrodę w kwocie 6.000,00 zł zdobyły panie Kazimiera Steffer oraz Alicja Kujawa - za remont elewacji frontowej kamienicy położonej od strony ul. ks. ppłk Józefa Wryczy 6, polegający na uzupełnieniu ubytków, oczyszczeniu elewacji oraz wykonanie nowej powłoki malarskiej z zachowaniem detali architektonicznych.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!