Gmina Tuchola: Z łezką w oku żegnały się odchodzące na emeryturę dyrektorki SP nr 3 - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Gmina Tuchola: Z łezką w oku żegnały się odchodzące na emeryturę dyrektorki SP nr 3

Czwartkowe (21.06.2018) obrady Rady Miejskiej w Tucholi rozpoczęły się od uroczystego pożegnania odchodzących na emeryturę, a przez wiele lat zarządzających Szkołą Podstawową nr 3 w Tucholi – dyrektor Ewy Kłosowskiej i wicedyrektor Donaty Świerczyńskiej.

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski nie szczędził ciepłych słów pod adresem obu pań, podkreślając jednocześnie ich ogromny trud i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i jej społeczności.

„W kilku zdaniach nie można podsumować tak długiej i pięknej kariery zawodowej. Dla mnie współpraca z panią dyrektor Ewą Kłosowską to była czysta przyjemność. Przez 12 lat (red. Chodzi o czas pełnienia funkcji burmistrza Tucholi) miałem okazję obserwować pracę szkoły, pracę pani dyrektor i powiem, że zawsze pani Ewa Kłosowska była dyrektorem, na którego można liczyć i w trudnych chwilach i w sytuacjach, kiedy trzeba było zrealizować jakiś ciekawy projekt. Była dla mnie przez te lata głosem sumienia, głosem oświaty” – podkreślił burmistrz. Wyraził też swoją wdzięczność za tak konstruktywną współpracę.

„Zarządzanie szkołą to bardzo trudny kawałek chleba. Pani dyrektor Ewa Kłosowska z tego zadania wywiązywała się znakomicie” – dodał burmistrz.

Słowa uznania skierował również do wicedyrektor Donaty Świerczyńskiej, podkreślając bardzo dobrą, wieloletnią współpracę z dyrektor Ewą Kłosowską.

Podziękowania za wiele lat zarządzania szkołą złożyła też dyrektorkom radna Karolina Redlarska – przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu RM w Tucholi.

„Dziękujemy za zaangażowanie w rozwój i wychowanie młodego pokolenia. Gratulujemy i jednocześnie dziękujemy za sukcesy, za przekazane wartości, które przyczyniły się do rozwoju i promocji szkoły. Dziękujemy za trud i serce, jakie okazały panie szkole, uczniom, rodzicom nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji” – mówiła radna.

Z kolei w imieniu wszystkich dyrektorów placówek oświatowych głos zabrała Ewa Szczukowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi.

„Włożyłyście wiele pracy, czasami wiele nerwów. Zostawiłyście w szkole kawał życia. Na pewno będziecie wracać myślami niejednokrotnie, wspominać i jestem przekonana, że będziecie wspominać tylko te dobre chwile. Życzymy Wam, żeby tych dobrych chwil, nie tylko we wspomnieniach, było wiele, żeby tych dobrych chwil jeszcze w życiu Was spotkało całe mnóstwo. Żeby dopisywało Wam zdrowie, humor i optymizm” – podkreśliła dyrektor Szczukowska.

Odchodzące na emeryturę dyrektorki nie kryły wzruszenia. Obie w swoich wypowiedziach podkreśliły, iż praca w szkole nie należy do łatwych, ale daje mnóstwo radości i satysfakcji.

„20 lat razem wykonywałyśmy czynności, które czasem przynosiły nam frustrację. Ale dziś będę mówiła o tych najlepszych rzeczach. O wielkiej miłości do nas, o tym, że uczniowie nasi obdarzali nas każdego dnia szacunkiem i mówili nam to” – podkreśliła Donata Świerczyńska.

Z kolei dyrektor Ewa Kłosowska podziękowała burmistrzowi za wspaniałą współpracę. Jak zaznaczyła, z kilkoma burmistrzami wcześniej pracowała „ i z nikim tak sympatycznie, tak rzeczowo i miło nie pracowało się tak jak z panem Tadeuszem Kowalskim. I to mówię z pełną odpowiedzialnością”. Słowa podziękowania skierowała również do radnych i przewodniczącego Rady Miejskiej.

„Obecnym dyrektorom szkół, przedszkoli, panu Adamowi Kłosowskiemu dziękuję za taką fajną współpracę, jaką przez te wszystkie lata mieliśmy” – dodała Ewa Kłosowska. Przyznała, że kończy 44. rok pracy.

„To jest dużo jeśli chodzi o pracę zawodową. I tak jak chwilę mam dla siebie i sięgam pamięcią wstecz to tych miłych, sympatycznych chwil jest naprawdę dużo. Uśmiechy dzieci to jest najwspanialszy prezent dla nauczyciela. Idziesz korytarzem, a tu biegnie taka gromadka i ci się rzuca na brzuch, bo wyżej nie sięgnie i się przytula. To są niesamowite przeżycia” – przyznała dyrektorka i dodała: „W moim życiu było zawsze takie motto: ‘Rób wszystko najlepiej jak potrafisz’, nie najlepiej ze wszystkich, tylko najlepiej jak potrafisz, a wtedy można rzeczywiście być zadowolonym ze swojej pracy”.

Dodajmy, że od 1 września br. funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi sprawować będzie Lidia Góral. O nominacjach dla dyrektorów placówek oświatowych pisaliśmy TUTAJ

Materiał: tuchola.pl