Kaszebe Baszka: Brusy. Super Puchar Pomorza. - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Kaszebe Baszka: Brusy. Super Puchar Pomorza.

17 września w Brusach, odbędzie się turniej sportowy Super Puchar Pomorza. Turniej będzie dedykowany poszkodowanym baśkarzom w sierpniowej nawałnicy.

Super Puchar Pomorza, zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Witolda Ossowskiego – Burmistrza Brus i Stanisława Kobus – Prezesa Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Brusach.

Turniej zostanie rozegrany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z Asem trefl. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdań. Uczestnicy turnieju będą rywalizować o puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowy button.

Super Puchar Pomorza, będzie rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par i indywidualnej. Wyniki turnieju zaliczają się do rankingu Masters Pomorze 2017. Turniej o Super Puchar Pomorza, zostanie rozegrany w gościnnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, ul. Dworcowa 18. Zapisy do turnieju będą prowadzone w dniu imprezy: 17 IX 2017 r., od godz. 12.00 – 12/50. Rozpoczęcie Turnieju godz. 13.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do Brus, ponieważ turniej jest dedykowany poszkodowanym baśkarzom w sierpniowej nawałnicy. Jak mówią sami poszkodowani już się pozbierali, ale jest dużo pracy w obejściu i zniszczonych lasach. Sami nie zdecydowaliby prosić o pomoc, jednak potrzebują pomocy... Potrzebne są pilarki, łańcuchy, siekiery, paliwo, środki czystości, plandeki i folia – mówi Krzysztof Czapiewski. Zniszczone drzewo z lasów trzeba będzie pociąć, na swoich posesjach też musimy sprzątać, staramy się ze wszystkich sił., Na bieżąco wszystko jest wycinane, jednak potrzebne są także kaski bhp, sztormiaki przeciwdeszczowe, okulary ochronne bhp (do cięcia), rękawice robocze, oleje do smarowania, łańcuchy, rękawice, ponieważ bardzo szybko się zużywają.

Bardzo prosimy o liczny udział w turnieju  i wsparcie poszkodowanych baśkarzy, może ktoś posiada niepotrzebny sprzęt (pilarki, siekiery itp.) lub może zaoferować wolna sobotę i przyjechać pomóc do naszych baśkarzy. Podczas turnieju, będziemy zbierać na pilarkę.

Na turniej sportowy Brama Pomorza, zaprasza Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Brusach, obchodzący jubileusz 35-lecia istnienia.