Kiełpin „śpiewająco” uczcił powrót Tucholi do Ojczyzny - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Kiełpin „śpiewająco” uczcił powrót Tucholi do Ojczyzny

Materiał: tuchola.pl

„Powróćmy jak za dawnych lat” słowa tej piosenki rozpoczęły 24 stycznia br. w kiełpińskiej podstawówce niecodzienną uroczystość z okazji 100. rocznicy włączenia Tucholi i okolic do macierzy połączoną z Dniem Babci i Dziadka.

Prowadzące uroczystość wtajemniczyły licznie przybyłych gości w historyczną atmosferę tamtych lat. Dlatego, że święto babć i dziadków zbiegło się z tą wyjątkową rocznicą, stworzyła się okazja, aby gościć tych najstarszych i nieco młodszych świadków historii, którzy urodzili się i żyli już w wolnej ojczyźnie.

Jeśli święto to radość, jeśli radość to śpiew, dlatego spotkanie miało bardzo radosny charakter wspomnień poprzez piosenki z minionych lat. Goście mieli okazję wysłuchać piosenek wykonanych przez nauczycieli szkoły w formie turnieju „Jaka to melodia?”, wzięli też udział w Quizie tematycznym..

Największą jednak niespodziankę sprawiły wnuczki i wnukowie z poszczególnych klas i przedszkolaki, którzy zaprezentowali inscenizacje dawnych utworów muzycznych.

W repertuarze pojawiły się orkiestry dęte, Cyganie, chłopcy radarowcy i Zośka z miotłą. Skecz rodem z PRL-u w wykonaniu najstarszej klasy rozbawił wszystkich przybyłych.

Nie zabrakło poczęstunku: chleba ze smalcem, drożdżówki, patriotycznych muffinek przygotowanych przez panie z KGW Kiełpin oraz prażynkowych szyszek wykonanych własnoręcznie przez drugoklasistów.

Całą uroczystość zwieńczyła wspólnie zaśpiewana pieśń o Tucholi „Jesteś”.

Zadowoleni, wzruszeni uroczystością goście dziękowali gromkimi brawami. W oczach wielu osób pojawiła się nutka nostalgii podczas oglądania przygotowanych wystaw sprzętów, urządzeń i zdjęć z minionej epoki. To był bardzo udany dzień, pełen wspomnień i radości.

Tekst i zdjęcia: nauczyciele SP Kiełpin