Kino konesera na nadchodzący tydzień. #zostanwdomu - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Kino konesera na nadchodzący tydzień. #zostanwdomu

Materiał: BestFilm

Na początek nowego tygodnia zapraszamy do obejrzenia kilku świetnych filmów, które gościły na ekranach polskich kin studyjnych i spotkały się z bardzo dobrym odbiorem zarówno widzów, jak i krytyków. To filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach, które na długo pozostają w pamięci i o których można nieustannie dyskutować.
Filmy dla kinowych koneserów, z katalogu BEST FILM, znajdziecie Państwo na legalnych platformach streamingowych (NETFLIX, VOD.PL, IPLA.TV). 


POMIĘDZY SŁOWAMI
Nagrodzony m.in. na FPFF w Gdyni i Warszawskim Festiwalu Filmowym film Urszuli Antoniak z doskonałymi rolami Jakuba Gierszała i Andrzeja Chyry.
Czwarty, najbardziej osobisty film reżyserki, która od 25 lat mieszka w Holandii, dotyka jednego z najbardziej palących problemów współczesności – imigracji.
Do obejrzenia na Netflixie: https://www.netflix.com/pl/title/81229393

GNIEW
Malky to rola wymagająca wielkiej odwagi – pisali krytycy. Z całą pewnością kreacja Orlando Blooma w filmie „Gniew” należy do jednej z najlepszych w jego karierze. Do projektu przyciągnęła go odwaga scenarzysty, który tak szczerze i prawdziwie opowiedział o swoim doświadczeniu jako ofiary molestowania seksualnego.
Do obejrzenia na Netflixie: https://www.netflix.com/pl/title/81229397

NA ZAWSZE RAZEM
Nagrodzony w Wenecji i Tokio film Mikhaëla Hersa, z Vincentem Lacoste i Stacy Martin w rolach głównych.
David ma 24 lata, dorywcze prace i młodzieńcze marzenia. W wolnych chwilach pomaga siostrze w opiece nad Amandą - uroczą 7- letnią, dziewczynką. Jeden dzień, jedna chwila zmienia ich dotychczasowe życie. Atak terrorystyczny w Paryżu zabiera Amandzie mamę i Davidowi siostrę. Oboje próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości mając tylko siebie nawzajem. Vincent Lacoste za rolę Davida był nominowany do Nagrody Cezara w 2019 r.
Do obejrzenia tutaj: https://vod.pl/filmy/na-zawsze-razem-caly-film-...

MŁYNARSKI - PIOSENKA FINAŁOWA
Jeszcze w zielone gramy… - to doskonała piosenka na dzisiejszy czas.
Film dokumentalny „Młynarski. Piosenka finałowa” to ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, przyjaciół i rodziny.
Do obejrzenia tutaj: https://www.ipla.tv/wideo/film/Mlynarski-Piosen...

SOFIA
Nagrodzona za scenariusz na MFF Cannes 2018 oraz Nagrodę Specjalną Młodych Krytyków na Festiwalu Transatlantyk 2018 „Sofia” to nie tylko film o kobietach, ale również bardzo interesujący, współczesny portret Maroka, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.
Do obejrzenia tutaj: https://vod.pl/filmy/sofia-caly-film-online-z-l...

PLAN MAGGIE
Prezentowany na Sundance, w Berlinie i na MFF w Toronto wyborny film Rebeccy Miller z Gretą Gerwig i Ethanem Hawke w rolach głównych.
Maggie jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która postanawia zajść w ciążę i znaleźć do tego celu najlepszego mężczyznę. W tym czasie zakochuje się w zupełnie innym i cały plan trzeba zrobić na nowo.
Do obejrzenia tutaj: https://vod.pl/filmy/plan-maggie-online-caly-fi...

MOJA MIŁOŚĆ
Nagroda w Cannes 2015 dla Najlepszej Aktorki (Emmanuelle Bercot) i nominacja do Złotej Palmy dla najlepszego Filmu dla Maïwenn.
Georgio (Vincent Cassel) pojawia się w życiu Tony (Emmanuelle Bercot) nieoczekiwanie i zmienia je o 180 stopni. Związek z królem życia to jedna wielka zabawa. Gdyby tylko godziny spędzone w łóżku, wspólne gotowanie i głupawka podczas zakupów mogły trwać wiecznie... Do obejrzenia tutaj: https://vod.pl/filmy/moja-milosc-online/z70hx87

 

Download images