L’Immensita - z Penelope Cruz w konkursie głównym MFF w Wenecji! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

L’Immensita - z Penelope Cruz w konkursie głównym MFF w Wenecji!

Materiały promocyjne BestFilm
 
„L’immensita” z laureatką Oscara Penelope Cruz w roli głównej, w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Emanuele Crialese, znalazła się w konkursie głównym tegorocznego 79. MFF w Wenecji. Best Film jest polskim dystrybutorem filmu.

Prowokujący obraz rodziny z lat siedemdziesiątych w czasie ważnych zmian kulturowych i społecznych rozgrywających się w blasku rzymskiego splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający sięz najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś.

Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Najstarsza córka, Adriana korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to rodzinę do krytycznego punktu.

Penelope Cruz rewelacyjnie wcieliła się w rolę matki-marzycielki, w historii o dojrzewaniu niezależnie od wieku, która wzbudza emocje i osobiście angażuje widza.

                 O dacie polskiej premiery filmu poinformujemy wkrótce.

Download images