Marion Cotillard z nagrodą Donostia na 69. - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Marion Cotillard z nagrodą Donostia na 69.

MFF w San Sebastian i pokaz specjalny filmu “Bigger Than Us”.

 
Materiał: BestFilm
 
Marion Cotillard - jedna z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych francuskich aktorek - otrzyma podczas 69. MFF w San Sebastia nagrodę Donostia.
Nagroda honorowa zostanie wręczona 17 września, podczas ceremonii otwarcia festiwalu.

Marion Cotillard jest laureatką Oscara, Złotego Globu oraz nagrody BAFTA za rolę Édith Piaf w filmie Niczego nie żałuję (reż. Olivier Dahan, 2007). Wystąpiła z powodzeniem w wielu europejskich i amerykańskich produkcjach u takich reżyserów jak: Michael Mann, Christopher Nolan, Woody Allen, Steven Soderbergh, James Gray, bracia Dardenne, Arnaud Desplechin, Nicole Garcia, Leos Carax, czy Guillaume Canet.

Aktorka prywatnie mocno angażuje się w ochronę środowiska, co sprawiło, że została producentką filmu „Bigger Than Us” – dokumentu w reżyserii Flore Vasseur.
Film zostanie pokazany w San Sebastian w ramach specjalnego pokazu poświęconemu laureatowi nagrody Donostia w dniu 18 września.

„Bigger Than Us” prezentowany był podczas tegorocznego MFF w Cannes w sekcji „Kino dla klimatu” mającej na celu zwiększenie świadomość widzów na temat zmian klimatycznych i ich wpływu na środowisko.

Melati - główna bohaterka filmu „Bigger Than Us” - od sześciu lat walczy
z zanieczyszczeniem plastikiem, z którym zmaga się jej rodzima Indonezja. Podobnie jak ona, całe młode pokolenie mobilizuje się, żeby naprawić świat.
Nastolatkowie i młodzi ludzie na całym świecie walczą o prawa człowieka, klimat, wolność słowa, sprawiedliwość społeczną, dostęp do edukacji lub żywności. O godność.
Sami przeciw wszystkim, czasem ryzykując własnym życiem i bezpieczeństwem, chronią, oskarżają i dbają o innych. O ziemię. To oni dokonują zmian.

Melati podróżuje po całym świecie, żeby ich spotkać. Chce zrozumieć, jak się nie poddawać
i dalej robić swoje. Od faveli w Rio po odległe wioski Malawi, od tratw przybijających do wybrzeży wyspy Lesbos, po ceremonie organizowane przez rdzennych Amerykanów
w górach Colorado – Rene, Mary, Xiu, Memory, Mohamad i Winnie pokazują nam świat,
gdzie rządzą odwaga i radość, gdzie ludzie poświęcają się wyższym celom.

W czasach, kiedy wydaje się, że wszystko się rozpada, ci młodzi ludzie pokazują nam, jak żyć.

                                                  Film w kinach w 2022 roku.
 
 
Download imagesDownload images