MBP Tuchola: Spotkanie z podróżnikiem Danielem Kocujem (ZDJĘCIA) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

MBP Tuchola: Spotkanie z podróżnikiem Danielem Kocujem (ZDJĘCIA)

Materiał: tuchola.pl
 

Gościem poniedziałkowego popołudnia - 30 maja 2022 r. - w naszej bibliotece był podróżnik, bloger i pisarz Daniel Kocuj. Na spotkaniu promował książkę o swojej podróży rowerem z Sydney do Szczecina pt. „Bike'owa podróż”. Uczestnicy niezwykle sympatycznego spotkania, dowiedzieli się o jego niesamowitych przygodach, o tym jak zdobywał fundusze na dalszą podróż, m.in. malując domy i zbierając arbuzy na farmie w Australii czy składając rowery w Malezji.

Podróżnik  urodził się w 1985 roku w Szczecinie. Po ukończeniu jednoczesnych studiów magisterskich na kierunku Business and Languages w Edynburgu wykładał języki angielski i niemiecki na politechnice Miasta Meksyk, a w czasie podróży uczył tych języków także w Chinach i Wietnamie. Zdobył doświadczenie w zarządzaniu projektami  pracując w jednej z warszawskich korporacji, które okazały się  przydatne w czasie podróży.

Jest autorem bloga www.bike2.be oraz wielu artykułów, drukowanych w czasopismach „Żagle” oraz „Rowertour”; jest też laureatem nagrody „Rowertour” za najlepszą wyprawę 2012 roku.

„Kiedyś zwykłem mówić, że świat jest mały. Dziś, gdy to od kogoś słyszę, zaraz odpowiadam tej osobie:  to spróbuj ten świat przejechać rowerem”.

ZDJĘCIA