Międzynarodowy Konkurs GRAND PIK 2018 rozstrzygnięty! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Międzynarodowy Konkurs GRAND PIK 2018 rozstrzygnięty!

12 kwietnia br. odbył się finał jednego z najważniejszych wydarzeń skupiających artystów sztuki radowej - konkursu Artystycznych Form Radiowych Grand PiK 2018. Gala została zorganizowana przez bydgoski oddział Polskiego Radia w Centrum Sztuki Wspołczesnej w Toruniu.

Z zainteresowaniem śledziliśmy kolejną edycję tego prestiżowego konkursu. Tegorocznym laureatem jest Ewelina Kosałka-Passia z Polskiego Radia Katowice, która przygotowała reportaż ,,Między schodami" opowiadający o przyjaźni Polki i Żydówki. Jak podkreśliło Jury, zwycięski utwór doceniono ,,za precyzyjne skonstruowanie opowieśći o historii, współczesnośći i człowieczeństwie".

Fundatorem głównej nagrody był Marszałek Województwa kujawsko - Pomorskiego Piotr Całbecki. Jednym z patronów konkursu był Senator Andrzej Kobiak. Jak podkreśliło Jury, zwycięski utwór doceniono ,,za precyzyjne skonstruowanie opowieśći o historii, współczesnośći i człowieczeństwie". 

W finale konkursu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządów lokalnych. Powiat Tucholski reprezentowała Halina Janowska-Giłka. Gala została uświetniona recitalem artysty - Jacka Wójcickiego, dobrze znanego mieszkańcom Tucholi z wyjątkowych koncertów.

Gratulujemy!