Międzynarodowy Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Międzynarodowy Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie

Stowarzyszenie Via Natura zaprasza do udziału w VI edycji wyjątkowego pleneru pod hasłem "Bory Tucholskie. Krajobraz dziedzictwa - dziedzictwo krajobrazu" , który odbędzie się w dniach 2-24 września 2017. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Organizatorzy po raz kolejny zaprosili uczestników pleneru do ośrodka Zielony Wiatr  w miejscowości Brda.  Malowniczy krajobraz Borów Tucholskich znowu stanie się inspiracją dla artystów z Polski i nie tylko. Międzynarodowy charakter wydarzenia i wyjątkowi uczestnicy… to najlepsza rekomendacja dla gości.

Stowarzyszenie Via Natura przygotowało harmonogram atrakcji, na które mogą liczyć goście pleneru.

Już 3 i 9 września odbędą się warsztaty i wykłady dla młodzieży licealnej z Bydgoszczy i Torunia na temat historii regionu związanej z grodziskiem w Raciążu czy też malarstwa w ujęciu dziedzictwa krajobrazu.

Od 15 do 19 września artyści wybiorą spośród nadesłanych przez licea prac młodzieży, te najlepsze, które zostaną zaprezentowane na wystawach poplenerowych.

22 września odbędzie się wernisaż wystawy na zakończeniu pleneru. Wydarzenie zainauguruje koncert Strobel - Stankiewicz pn. "Wolna muzyka".

W październiku i listopadzie zaplanowano przygotowanie wystaw poplenerowych m.in. w Tucholi.

Plener jest współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2354497361441133/ 

Źródło: www.vianatura.tuchola.pl