Minari w reżyserii Lee Isaaca Chunga - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Minari w reżyserii Lee Isaaca Chunga

ze studia A24, w dystrybucji Best Film.
 
Materiały promocyjne BestFilm
 
 

Z radością informuję, że w przyszłym roku do polskich kin, dzięki dystrybucji Best Film, trafi film "Minari" ze studia A24, w reżyserii Lee Isaaca Chunga. 

„Minari” to jeden z najlepiej ocenianych filmów mijającego roku. Film prezentowany był w styczniu na Festiwalu Filmowym Sundance, gdzie zdobył Nagrodę Publiczności i Główną Nagrodę Jury. Film ze studia A24 zbiera same znakomite recenzje (100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes).

„Minari” opowiada cudownie czułą historię koreańskiej rodziny z lat 80., która przenosi się na wiejską farmę w Alabamie, w poszukiwaniu własnego amerykańskiego snu.

Z uwagi na sytuacje związaną z pandemią premiera filmu została przesunięta. Ponieważ film jest mocnym kandydatem do Oscarów, jego limitowana dystrybucja przez studio A24 rozpocznie się w grudniu, w Nowym Jorku i Los Angeles, a szeroka światowa premiera przewidziana jest na 12 lutego, czyli koreański Nowy Rok. Tegoroczne ogłoszenie nominacji do Oscara zaplanowane jest na 15 marca 2021 roku.

Film jest mocnym kandydatem w takich kategoriach jak najlepszy film i reżyser, a odtwórca głównej roli - Steven Yeun jednym z głównych pretendentów do tytułu najlepszego aktora..

Polską datę premiery podamy wkrótce.

Download images