Mój zdrajca, moja miłość - od 19 sierpnia na VOD (zwiastun) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Mój zdrajca, moja miłość - od 19 sierpnia na VOD (zwiastun)

Materiały promocyjne Kino Świat
 

Vincent Lacoste i Vicky Krieps o opartej na faktach historii o wielkiej miłości, poświęceniu i walce o niepodległość w Algierii lat 50.

 

„Mój zdrajca, moja miłość” Heliera Cisterne’a od 19 sierpnia na platformach VOD

 

Oficjalny zwiastun:

https://youtu.be/8SM66mMOGy8


 

Mój zdrajca, moja miłość © dystr. Kino Świat 2022

 

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o wielkiej miłości, poświęceniu i walce o niepodległość, osadzona w Algierii lat 50. W rolach zakochanych do szaleństwa bohaterów, których rozdziela los, wystąpili: laureat Cezara - Vincent Lacoste („Na zawsze razem”, „Lolo”) i nagrodzona na festiwalu w Cannes Vicky Krieps („Nić widmo”, „Old”). Adaptacja powieści „O naszych rannych braciach” Josepha Andrasa o Fernandzie Ivetonie – działaczu niepodległościowym, walczącym o wyzwolenie Algierii z rąk Francuzów.

 

Algieria, 1956 rok. 30-letni działacz niepodległościowy, Fernand (Vincent Lacoste), zostaje aresztowany pod zarzutem podłożenia bomby w fabryce. Grozi mu za to kara śmierci, mimo że ładunek nie wybuchł i nikogo nie ranił. Ukochana Fernanda, Hélène (Vicky Krieps), z dnia na dzień staje się żoną „zdrajcy”, a jej życie zmienia się bezpowrotnie. Kobieta nie daje jednak za wygraną - postanawia walczyć o sprawiedliwość i życie męża.

 

Od 19 sierpnia film będzie można obejrzeć online na platformach:

Premiery CANAL+, Canal+, Canal+ ONLINE, Player, VoD.pl, Polsat Box Go, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Rakuten, Netia, Inea, Toya.

 

Media o filmie:

 

„Ekscytująca rola Vincenta Lacoste’a”

Caroline Vié, 20 Minutes

 

„Piękny film”

Sophie Avon, Sud Ouest

 

„Ten film przywraca cześć Fernandowi Ivetonowi”

Nathalie Chifflet, Le Dauphiné Libéré

 

„Wspaniały i odważny”

Laurent Cambon, aVoir-aLire.com