Muzyka z lasem w tle czyli nowa płyta orkiestry - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Muzyka z lasem w tle czyli nowa płyta orkiestry

Wreszcie ukazała się płyta, o której od lat marzyli nie tylko jej wykonawcy, ale także spore grono przyjaciół, znajomych ze szkolnych ławek i oczywiście sympatyków i słuchaczy. Trzecia w historii Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych działającej w Technikum Leśnym w Tucholi płyta została wydana z okazji przypadającego na 2014 rok jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych.

Przez klika ostatnich miesięcy muzycy orkiestry intensywnie przygotowywali się do nagrania całej płyty, dobierając odpowiedni repertuar, ćwicząc w tygodniu pod okiem instruktorów: Olgierda Blaumana i Andrzeja Giersza i rejestrując w weekendy cały materiał.  Wybierając utwory na tę płytę Mirosław Pałczyński, dyrygent orkiestry starał się tak zróżnicować je pod względem zarówno stylu jak i charakteru, aby zaspokoić muzyczne gusta jak największej liczby słuchaczy ale i pokazać wszechstronne umiejętności młodych muzyków. Na płycie zatytułowanej „Muzyka z lasem w tle” wśród 20 kompozycji znalazły się więc przede wszystkim typowe utwory reprezentujące muzykę lasu, z którą głównie kojarzona jest orkiestra czyli „Hymn leśny”, „Jagermarsch” czy też „Marsz harcerzy”. Nie zabrakło również lubianych przez wszystkich leśników utworów marszowych, bez których nie może się obejść żadna profesjonalna orkiestra dęta czyli „Bandology”, „Hej sokoły” oraz „Flying eagle”. Miłą niespodzianką na płycie są utwory świąteczne czyli „A Christmas Pop collection”, będący składanką kilku najpopularniejszych utworów rozrywkowych oraz "Anioł pasterzom mówił" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki" czyli najpiękniejsze polskie kolędy. Płytę zamyka sześć utworów prezentujących muzykę, jaką członkowie orkiestry lubią grać najbardziej czyli takie przeboje muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej jak „A tribute to Elvis”, „Rock and roll Forever” i „Tanz mit Johann Strauss”. Szczególnie warte posłuchania są utwory „Watermelon Mann” z solowymi wykonaniami Pawła Oelricha na saksofonie i Szymona Chruszczewskiego na trąbce, a także „Mister Boogie”, w którym swoje umiejętności muzyczne w solowych partiach prezentują Przemysław Pieczka, Krystian Osowski i Dominik Sikorski.

W nagraniach płyty wzięli udział wszyscy obecni muzycy orkiestry, wspierani przez jej byłych członków: flet: Marta Piotrowska; klarnety: Anna Iwicka, Kamila Remus, Karolina Łosińska, Karolina Urban, Weronika Warszyńska, Agata Szneidrowska i Wojciech Grabowski; saksofony altowe: Łukasz Szweda, Michał Błoch, Mikołaj Borzyszkowski, Jakub Janiak i Amelia Golon; saksofony tenerowe: Dominik Sikorski, Paweł Oelrich, Eryk Bączkowski, Maria Fornalewicz i Tymoteusz Skoda; trąbki: Kamil Osowski, Adam Glama, Szymon Chruszczewski, Przemysław Pieczka, Mateusz Borzyszkowski, Bartosz Szweda i Wiktor Sala; puzony: Krystian Osowski, Paweł Reich, Patryk Sosiński, Klaudia Kuczkowska, Konrad Kamzelski; barytony: Rafał Milewski; tuby: Krzysztof Gruczyk, Mariusz Wroński; gitara basowa: Marcelina Kaczyńska; perkusja: Błażej Piotrowski, Wojciech Sikorski i Kamil Bancer.

Produkcją fonograficzną płyty zajęło się działające w Technikum Leśnym Stowarzyszenie „Pro Scholae”, natomiast realizacją dźwięku i produkcją muzyczną „MG Studio”. Płytę wzbogacają również zdjęcia orkiestry wykonane przez Waldemara Wencla.

(mat. tltuchola.pl)