NA RAUSZU filmem zamknięcia 20. MFF Nowe Horyzonty! POLSKI PLAKAT! (zwiastun) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

NA RAUSZU filmem zamknięcia 20. MFF Nowe Horyzonty! POLSKI PLAKAT! (zwiastun)

Materiały promocyjne BestFilm
 
14 listopada, w ramach pokazu zamknięcia 20. MFF Nowe Horyzonty, na ekranach Kina NH zaprezentowane zostanie najnowsze dzieło Thomasa Vinterberga – "Na rauszu",
z przebojowym Madsem Mikkelsenem w roli głównej.

                              Poniżej znajdą Państwo polski plakat filmu.

„Na rauszu” opowiada o grupie przyjaciół - nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich.

Vinterberg do projektu zaprosił większą część swojego zespołu z filmu „Polowanie” (który podbił światową widownię i został nominowany do Złotego Globu i Oscara oraz zaprezentowany w konkursie w Cannes) z Madsem Mikkelsenem na czele. W obsadzie znaleźli się również Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe i Susse Woldem. Scenarzystą filmu jest Tobias Lindhol („Polowanie”, „Komuna”). Zdjęcia realizowano w Kopenhadze, północnej Zelandii i Västra Gotäland w Szwecji.

„Na rauszu” znalazł się w tegorocznej oficjalnej selekcji najważniejszych światowych festiwali – 73. MFF w Cannes, 45. MFF w Toronto oraz 68. MFF w San Sebastian.

W San Sebastian obsada filmu - Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang i Lars Ranthe - otrzymała Nagrodę Srebrnej Muszli dla Najlepszego Aktora.

Na zakończonym 18 października br. 64. BFI London Film Festival film otrzymał Nagrodę Publiczności. Znalazł się również na skróconej liście duńskich kandydatów do Oscara.

Film w kinach od 27 listopada.

                                                             ZWIASTUN
 

Download images