NA RAUSZU - oficjalnym kandydatem Danii do Oscara! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

NA RAUSZU - oficjalnym kandydatem Danii do Oscara! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne BestFilm
 
Wspaniałe wieści z Danii! Tamtejszy Komitet Selekcyjny ogłosił właśnie, że
„Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinterberga został duńskim kandydatem do 93. Amerykańskiej Nagrody Akademii Filmowej 2021 w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy!

Thomas Vinterberg: Jestem naprawdę zaszczycony, że komisja wybrała „Na rauszu” na oficjalnego duńskiego kandydata do Oscara. Sposób, w jaki film został przyjęty w kraju i za granicą, budzi we mnie ogromną wdzięczność.

Nominacje do Oscarów 2021 zostaną ogłoszone 13 marca 2021 roku a ceremonia rozdania nagród będzie miała miejsce 25 kwietnia 2021 r. w Dolby Theatre w Hollywood.

Fantastyczna festiwalowa passa filmu trwa!
„Na rauszu” znalazł się w tegorocznej oficjalnej selekcji najważniejszych światowych festiwali – 73. MFF w Cannes, 45. MFF w Toronto oraz 68. MFF w San Sebastian.
W San Sebastian obsada filmu - Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang i Lars Ranthe - otrzymała Nagrodę Srebrnej Muszli dla Najlepszego Aktora.
Film zdobył Nagrodę Publiczności na BFI London Film Festival.
„Na rauszu” zamykał tegoroczną połączoną edycję Nowych Horyzontów i American Film Festival.
„Na rauszu” jest również nominowane w 4 kategoriach Europejskich Nagród Filmowych: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser (Thomas Vinterberg), Najlepszy Aktor (Mads Mikkelsen) i Najlepszy Scenariusz (Thomas Vinterberg i Thomas Lindholm).

„Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy... 


ZWIASTUN


Datę premiery w polskich kinach potwierdzimy wkrótce, jak tylko rząd ogłosi dalsze wytyczne co do działalności kin po 29 listopada.
 
Download images