NA RAUSZU z najważniejszymi nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych! (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

NA RAUSZU z najważniejszymi nominacjami do Europejskich Nagród Filmowych! (ZWIASTUN)

Materiały promocyjne BestFilm
 
Dziś w Sevilli zostały ogłoszone oficjalne nominacje do Europejskich Nagród Filmowych. „Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinerberga zostało nominowane w czterech najważniejszych kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser (Thomas Vinterberg), Najlepszy Aktor (Mads Mikkelsen) i Najlepszy Scenariusz (Thomas Vinterberg i Thomas Lindholm). Wręczenie nagród odbędzie się online z Berlina - 12 grudnia br.

Ten eksperyment to jazda bez trzymanki!
„Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...

„Na rauszu” znalazł się w tegorocznej oficjalnej selekcji najważniejszych światowych festiwali – 73. MFF w Cannes, 45. MFF w Toronto oraz 68. MFF w San Sebastian.

W San Sebastian obsada filmu - Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang i Lars Ranthe - otrzymała Nagrodę Srebrnej Muszli dla Najlepszego Aktora.

Film zdobył Nagrodę Publiczności na BFI London Film Festival.
„Na rauszu” jest również filmem zamknięcia tegorocznych połączonych edycji Nowych Horyzontów i American Film Festival.

Film trafił na skróconą listę duńskich kandydatów do Oscara.

Datę premiery w polskich kinach potwierdzimy wkrótce.
                                                             ZWIASTUN
 
Download images