Nagrodzony na festiwalach w Wenecji i Sitges thriller MOSQUITO STATE dostępny w Premium VOD (zwiastun) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Nagrodzony na festiwalach w Wenecji i Sitges thriller MOSQUITO STATE dostępny w Premium VOD (zwiastun)

Materiały promocyjne Kino Świat
 

„Połączenie twórczości Cronenberga i Kafki”

The Hollywood Reporter

 

„Techniczny majstersztyk”

„Nie dziwią międzynarodowe sukcesy tej utrzymanej na światowym poziomie produkcji”

Interia.pl

 

„Fascynuje właściwie już od pieczołowicie wykonanej czołówki”

Onet.pl

 

„Pięknie nakręcona, świetnie zagrana, fascynująca ciekawostka, która jest inna niż wszystko”

Movies in Focus

 

„Ekscytująco dynamiczny”

Guardian

 

„Przykuwa uwagę jak ukąszenie, po którym nie możesz przestać się drapać”

Indiewire

 

Fascynujący thriller Filipa Jana Rymszy „Mosquito State” od dziś w Premium VoD

 

 

Mosquito State © prod. WFDiF, Royal Road Entertainment, dystr. Kino Świat 2022

 

Oficjalny zwiastun filmu:

https://youtu.be/ORrh8c8yzDM

 

Imponujący wizualnym rozmachem, hipnotyczny i trzymający w napięciu thriller przywodzący na myśl wybitne dzieła Davida Cronenberga i Darrena Aronofsky’ego. Film miał światową premierę na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymał wyróżnienie Bisato d’Oro za najlepsze zdjęcia. Obraz ten został również nagrodzony na 53. edycji MFF w Sitges za najlepsze efekty specjalne oraz brał udział w Konkursach Głównych festiwali filmowych w Genewie i na Nowych Horyzontach we Wrocławiu. W rolach głównych tej polsko-amerykańskiej produkcji wystąpiły gwiazdy międzynarodowych hitów w tym m.in.: m.in.: Beau Knapp („Super 8”), Jack Kesy („Deadpool 2”) i Charlotte Vega („[Rec] 3: Geneza”). Za stworzenie wysmakowanej warstwy wizualnej na planie odpowiedzialni są polscy twórcy: scenografia – Marek Warszewski („Rojst’97”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Miasto 44”), dekoracja wnętrz – Anna Marzęda („Rojst”, „Obce niebo”), kostiumy – Katarzyna Lewińska ( „W głębi lasu”, „1983”, „Cicha noc”). Film prezentowany w Konkursie Głównym na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

 

Richard mieszka w odciętym od świata ekskluzywnym apartamencie w samym centrum Nowego Jorku z imponującym widokiem na Central Park. Mężczyzna jest geniuszem matematycznym i pracuje jako analityk finansowy na Wall Street, gdzie obsesyjnie śledzi przewijające się na ekranie skomplikowane ciągi danych. W pewnym momencie obserwowane przez niego algorytmy wykazują niepokojące anomalie a on sam przeczuwa nadchodzące widmo krachu finansowego. Jako samotnik rzadko opuszcza biuro i mieszkanie, ale pewnego dnia udaje się na ekskluzywną imprezę firmową pełną bogatych ludzi z wyższych sfer. Poznaje tam piękną i tajemniczą Lenę. Zafascynowany atrakcyjną kobietą, zaprasza ją do swojego domu. Lena nie zdaje sobie sprawy z tego, że Richard cierpi na poważne zaburzenia psychiczne, a jego zainteresowanie jej osobą balansuje na pograniczu obsesji. W przepełnionym niepokojącą atmosferą mieszkaniu samotnego mężczyzny, Lena pozna skrywany przez niego mroczny sekret.

 

 

Mosquito State © prod. WFDiF, Royal Road Entertainment, dystr. Kino Świat 2022

 

GDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ „MOSQUITO STATE”?

 

Film od 14 stycznia będzie dostępny w ramach usługi Premium VOD na platformach:

Premiery CANAL+, Canal+, nc+ GO, Player, VoD.pl, Polsat Box Go, Orange, Play, Multimedia Polska, Vectra, Chili, Rakuten, Netia, Inea, Toya, Nowe Horyzonty VOD.