Niewidzialna – na platformach streamingowych od 21 stycznia! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Niewidzialna – na platformach streamingowych od 21 stycznia!

Materiały: BestFilm
 
Już 21 stycznia na platformy streamingowe trafi thriller „Niewidzialna”.
Film będzie można zobaczyć na platformach: Canal+, Player.pl, VOD.pl, Polsat Box Go, Rakuten TV, Chili, Playnow.pl, Cineman, TVP VOD.

Sophie to młoda niewidoma kobieta, która opiekuje się kotem w rezydencji na odludziu. Pewnego dnia zostaje zaatakowana przez złodziei szukających ukrytego sejfu. Jej jedynym środkiem obrony jest aplikacja o nazwie „See for Me”, dzięki której łączy się z wolontariuszem gdzieś w kraju, który pomaga jej przetrwać zastępując jej oczy. Sophie łączy się z Kelly, byłą wojskową, która spędza czas grając w strzelanki. Sophie musi przyjąć do wiadomości, że jeśli chce przeżyć noc, musi skorzystać z każdej pomocy, jaką dostanie. Ostatecznie okazuje się, że niewidoma nastolatka wcale nie jest taka bezbronna.

                                               ZWIASTUN

Od reżysera:
Zawsze lubiłem dobre thrillery, dzięki którym serce bije szybciej, a ty nie możesz usiedzieć
na miejscu. Kiedy scenariusz filmu „Niewidzialna” trafił w moje ręce, nie mogłem oderwać się
od lektury i coraz szybciej przewracałem strony. Opowieść jest mistrzowsko skonstruowana
i zmienia nasze postrzeganie osób ociemniałych, a przy okazji jest to trzymający w napięciu thriller.

„Niewidzialna” to historia Sophie, która straciła wzrok przez rzadką chorobę siatkówki,
co pogrzebało jej marzenia o występie na olimpiadzie. Utrata wzroku była miażdżącym doświadczeniem. Była kłuta, prześwietlana, poddawana badaniom i analizom, aż wreszcie poinformowano ją, że już nigdy nie będzie widzieć. Jest tylko jedno „ale”: Sophie nie należy do osób, które łatwo się poddają. Kiedy włamywacze wchodzą do jej domu, nie spotykają bezbronnej ofiary, której się spodziewali. Dowiedzą się, jak bardzo nie docenili jej siły i odporności.

To szczególny projekt. Zawsze pociągały mnie filmy o przegranych, szczególnie, jeśli opowiadają o osobach zwykle niezauważanych lub marginalizowanych. Sophie to wyjątkowa i silna kobieta, dzięki której widzowie inaczej spojrzą na osoby niewidome, ponieważ wcześniej nikt nie przedstawiał ich na ekranie w taki sposób. Zainteresowałem się tym projektem również z uwagi na możliwość współpracy z niezwykle utalentowaną Skyler Davenport. Wniosła ona do roli swoje własne doświadczenia związane z utratą wzroku.

Kiedy ktoś wchodzi na terytorium Sophie, a jej życie jest zagrożone dowiadujemy się – podobnie jak ona – kim tak naprawdę jest. Widzimy, że jest inteligentna, zaradna, a nawet,
że jest śmiertelnym zagrożeniem dla tych, którzy jej nie doceniają. Kiedy wkrada się rozpacz, niespodziewanie pojawia się sojusznik w osobie Kelly – uśpionej bohaterki, która sama potrzebuje uzdrowienia, a która pomaga Sophie przeżyć.
 
Download images