Obłoki śmierci - Bolimów 1915 - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Obłoki śmierci - Bolimów 1915

na festiwalach w Cardiff i Chicago!
 
Materiały promocyjne: BestFilm

Film „Obłoki śmierci – Bolimów 1915” w reżyserii Ireneusza Skruczaja znalazł się
w oficjalnej selekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cardiff (24-27 października) oraz 32. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce (7-22 listopada). Tym samym film po raz pierwszy zostanie zaprezentowany międzynarodowej publiczności. Planowana polska premiera filmu – wiosna 2021 roku.

Bolimów - w samym środku współczesnej Polski - to tutaj ludzkość przekroczyła kolejną granicę zła. W tym właśnie miejscu, w 1915 roku, po raz pierwszy użyto gazu bojowego, który zmienił oblicze wojen i świata.

„Obłoki śmierci – Bolimów 1915” to pełnometrażowy fabularyzowany film dokumentalny, który odkrywa przed nami nieznaną historię Polski. Podczas I wojny światowej w Bitwie pod Bolimowem zginęło niemal 100 tysięcy ludzi – żołnierzy i cywilów. W krwawym boju starły się ze sobą mocarstwa, które wcześniej wymazały Państwo Polskie z mapy Europy.

Efektowne sceny batalistyczne i najnowocześniejsza technika realizacji pozwala wejść
w świat, którego już nie ma, by zrozumieć mechanizm zła. Ku pamięci tych którzy zginęli
i ku przestrodze dla potomnych.

Film „Obłoki śmierci – Bolimów 1915” prezentowany był podczas pierwszego dnia tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Film zdobył również wyróżnienie Jury podczas zakończonego we wrześniu 49. Lubuskiego Lata Filmowego.

Download images