Podły, okrutny, zły – historia mordercy Teda Bundy’ego od 19 września na DVD! - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Podły, okrutny, zły – historia mordercy Teda Bundy’ego od 19 września na DVD!

Materiał przesłany z BestFilm
 
Już 19 września do sklepów w całej Polsce trafi wydanie DVD filmu "Podły, okrutny, zły" - historii mordercy Teda Bundy’ego, w reżyserii Joe Berlingera.

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted (Zac Efron) szybko zdobył serce Liz (Lily Collins), która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy'ego śledzi cała Ameryka - to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?

Ted Bundy był jednym z najbardziej brutalnych seryjnych morderców na świecie. Mężczyzna przez ponad 4 lata swojej zbrodniczej działalności zabił ponad 20 kobiet (udowodniono mu 21 morderstw, ale sam przyznał się do 30). Za popełnione przestępstwa został skazany na śmierć na krześle elektrycznym. Wyrok wykonano 24 stycznia 1989 roku w Raiford na Florydzie.

Krytycy są zgodni Zac Efron nie jest już tylko pięknym chłopcem z „High School Musical”. Rolą seryjnego mordercy w filmie „Podły, okrutny, zły” udowadnił, że potrafi poradzić sobie z tak skomplikowaną postacią jak Ted Bundy. Efron jest nie tylko uderzająco podobny fizycznie, ale również doskonale ukazuje rozchwianą osobowość Bundy'ego, który z jednej strony był wykształconym, kulturalnym i miłym człowiekiem, a z drugiej bezlitosnym mordercą. Rola Teda Bundy’ego jest niezaprzeczalnie najlepszą w jego karierze.

Oprócz Zaca Efrona i Lily Collins w filmie zagrała czołówka amerykańskich gwiazd: Jim Parsons, wcielił się w Larry'ego Simpsona, prokuratora, który skazał Bundy'ego. Frontman zespołu Metallica – James Hetfield - zagrał funkcjonariusza Boba Haywarda, który aresztował Bundy'ego w stanie Utah w trakcie rutynowego patrolu. Dylan Baker zagrał oskarżyciela, Davida Yokuma, a Terry Kinney detektywa Mike'a Fishera, który próbował udowodnić winę mordercy. W rolę sędziego Edwarda D. Cowarta, który skazał Bundy’ego na karę śmierci wcielił się John Malkovich.
 

W obsadzie znaleźli się również Kaya Scodelario , Angela Sarafyan i Haley Joel Osment.
Download images