POLITYKA Patryka Vegi od 17 stycznia na VOD (ZWIASTUN) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

POLITYKA Patryka Vegi od 17 stycznia na VOD (ZWIASTUN)

Materiał: Kino Świat
 

Najbardziej kontrowersyjny polski film ostatnich lat

Bezkompromisowa „POLITYKA” Patryka Vegi od 17 stycznia na VOD

 

Polityka” – oficjalny zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=jTZgRj1D0_4

Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… „Polityka” Patryka Vegi z pewnością jest jednym z nich. Utrzymywane na etapie produkcji w całkowitej tajemnicy, najnowsze dzieło króla box office to film, który z właściwą reżyserowi ostrością portretuje środowisko wzbudzające w kraju powszechne i skrajne emocje. Które dzieli Polaków jak żadne inne. I które nigdy dotąd nie zostało równie przenikliwie pokazane na dużym ekranie.

 

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

 

Główne role w filmie gra prawdziwa plejada gwiazd, w tym: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Tomasz Oświeciński, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Antoni Królikowski, Marcin Bosak, Ewa Kasprzyk, Karolina Szymczak, Anna Karczmarczyk, Tomasz Sapryk i wielu innych.

 

Film dostępny będzie w następujących serwisach VoD:

Player, VoD.pl, Ipla, Cyfrowy Polsat, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Toya, Netia, Inea, Chili


„Polityka” od 17 stycznia 2020 na VOD

 

Produkcja: Polska 2019

Reżyseria: Patryk Vega („Pitbull”, „Botoks”, „Kobiety mafii”)

Scenariusz: Olaf Olszewski („Kobiety mafii”, „Kobiety mafii 2”, „Botoks”)

Obsada: Andrzej Grabowski („PitBull”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Listy do M. 3”, „Świat według Kiepskich”), Zbigniew Zamachowski („Kurier”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Bogowie”), Maciej Stuhr („Planeta Singli”, „Obywatel”, „Belfer”), Daniel Olbrychski („Potop”, „Ziemia obiecana”, „Pan Tadeusz”, „Kamerdyner”), Tomasz Oświeciński („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Kobiety mafii”, „Botoks”), Iwona Bielska („Wesele”, „Kler”, „Pod Mocnym Aniołem”), Janusz Chabior („Służby specjalne”, „Żyć nie umierać”, „Botoks”, „Underdog”), Antoni Królikowski („Miasto 44”, „Bodo”, „Karbala”), Marcin Bosak („Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Londyńczycy”, „W ciemności”), Ewa Kasprzyk („Kogel-mogel”, „Komedia małżeńska”, „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, „Kariera Nikosia Dyzmy”), Karolina Szymczak („Hercules”, „Gwiazdy”, „Diablo. Wyścig o wszystko”), Anna Karczmarczyk („Galerianki”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Chce się żyć”), Tomasz Sapryk („Zabawa zabawa”, „Podatek od miłości”)