Ponad 100 osób na imprezie profilaktycznej - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Ponad 100 osób na imprezie profilaktycznej

Materiał: tuchola.pl

W środę 22 listopada 2017r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie zorganizowała profilaktyczno-rekreacyjną imprezę rodzinną pod hasłem „Razem czas spędzamy i nałogom się nie damy”. Celem tej imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów poprzez aktywny wypoczynek, prawidłowe odżywianie się, wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi. Zorganizowanie imprezy z udziałem rodziców pozwoliło również zacieśnić współpracę między rodzicami a szkołą oraz zintegrować rodziny.

Imprezę rozpoczęła dyrektor Barbara Drewczyńska, która powitała wszystkich chcących aktywnie spędzić popołudnie. Pani dyrektor omówiła również przebieg spotkania. I tak impreza rozpoczęła się w sali gimnastycznej, gdzie na każdego uczestnika czekało mnóstwo sportowych atrakcji. Aby uzyskać nagrodę, każdy uczestnik musiał przejść obwód ćwiczebny, w którego skład wchodziła: zgaduj-zgadula na dobry początek, rzut do kosza, strzał na bramkę, rzut ringo, skoki przez skakankę, slalom, kozłowanie piłki, tor przeszkód. Wszystkie konkurencje sportowe zostały przygotowane przez panią Bernadetę Borysiuk, a nad ich przebiegiem czuwali uczniowie klasy VI.  Po odebraniu nagrody można było pod okiem pielęgniarki pani Żanety Glaner poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy oraz zmierzyć ciśnienie. Następnie rodzice ze swoimi dziećmi przechodzili do sali, w której można było pograć w szachy, gry planszowe, gry strategiczne, gry pamięciowe. Można też było po prostu pobawić się ze swoim dzieckiem. Następnie na wszystkich uczestników czekały panie Bożena Gutowska i Dorota Sekita, które prowadziły herbaciarnię. Można w niej było spróbować wielu rodzajów herbat i dowiedzieć się jak prawidłowo je zaparzać i jaki mają skład. Na wszystkich czekał też zdrowy posiłek, odbyła się bowiem degustacja zdrowej żywności. Na stołach pojawiły się sałatki owocowe,  sałatki z kaszy jaglanej, sałatka grecka, surówki, ciasta jabłkowo-orzechowe i marchwiowe, wafle ryżowe, soki i jogurty naturalne. Każdy, nawet największy niejadek, znalazł coś pysznego dla siebie.

Po ponad 2 godzinnej imprezie uczestnicy rozeszli się do domów uśmiechnięci i zadowoleni. My natomiast wiemy, że w dobie komputerów warto organizować takie spotkania, gdyż chociaż przez chwilę możemy oderwać się  od internetu i pobyć z najbliższymi.

Impreza była jednym z ogniw Tygodnia Profilaktycznego w naszej szkole. Pozostałe dni przebiegały pod hasłami: „Mamo, tato-Zanim ruszysz-zapnij pasy”,  „Wykopać agresję”, „Każda pogoda jest dobra na spacer”, „Pomagamy zwierzętom w schronisku”. Tydzień profilaktyczny został zorganizowany przy współpracy Gminy Tuchola, KP i PSP w Tucholi. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy i aktywne włączenie się w działania.

B. Borysiuk