Popłynęli Śladami Jana Pawła II (fotorelacja) - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Popłynęli Śladami Jana Pawła II (fotorelacja)

Lipcowy weekend. Miłośnicy kajaków spotkali się w samym sercu Borów Tucholskich. Nie był to jednak zwyczajny spływ. W wydarzeniu uczestniczyli wyjątkowi goście.

Organizatorem Spływu Papieskiego „Śladami Jana Pawła II” w dn. 13-15 lipca była Parafia Bożego Ciała w Tucholi przy wsparciu Senatora RP Andrzeja Kobiaka w ramach obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wydarzenie odbyło się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Zielony Wiatr” w Brdzie k/Nadolnej Karczmy oraz na szlaku Brdy na odcinku od Mylofu do Gołąbka.

Najpierw, oczywiście spływ kajakowy, a po nim msza polowa pod olbrzymim świerkiem św. Jana Pawła, prowadzoa przez z ks. Ireneusza Kalfa, Proboszcza Parafii Bożego Ciała w Tucholi. Nabożeństwo współprowadzili wyjątkowi goście: ks. Piotr Sadkiewicz - proboszcz Parafii Leśna w diecezji bielsko-żywieckiej i Kawaler Orderu Uśmiech, ks. Marcin Schmidt oraz przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego Ziemi Świętej, a na ich czele JM Rektor ks. Yacoub E.Y. Rafidi. Przełożeni i alumni seminarium to obywatele Ziemii Świętej Palestyny, Jordanii i USA, a byli  oni w trakcie pielgrzymki po geografii polskiej świętości głosząc przesłanie – zło dobrem zwyciężaj.  

Ks. Yacoub E.Y. Rafidi  w imieniu Patiarchatu Łacińskiego i obecnych księży jako znak wdzięczności dla organizatorów, ofiarował  podobizny Matki Bożej Seminarzystki, wykonane z masy perłowej z Betelejm. Jedną z nich otrzymał Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który objął Papieski Spływ Kajakowy patronatem.

W gronie uczestników wydarzenia znaleźli się także, m.in. Europoseł Tadeusz Zwiefka, Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka, Halina Janowska-Giłka Prezes Stowarzyszenia Via Natura i Kawaler Orderu Uśmiechu, Robert Malinowski Prezydent Miasta Grudziądza oraz wielu innych.

Organizatorzy zadbali również o oprawę artystyczną. Wydarzenie wieńczył recital Renaty Zarębskiej, aktorki i piosenkarki znanej z wielu polskich produkcji filmowych, a niegdyś występów w Kabarecie pod Egidą.

Zapraszamy do galerii zdjęć.