Przy Szosie Bydgoskiej staną nowoczesne i energooszczędne lampy - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Przy Szosie Bydgoskiej staną nowoczesne i energooszczędne lampy

Budowa oświetlenia drogowego Przy Szosie Bydgoskiej to kolejna inwestycja, którą zrealizuje gmina Tuchola. Decyzję w tej sprawie podjął burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

„Obecnie przygotowujemy specyfikację dla tego zamówienia. Projekt zakłada ustawienie 42 słupów oświetleniowych z oprawami typu LED. Inwestycja z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Skorzystają na tym nie tylko kierowcy, ale również użytkownicy ścieżki pieszo-rowerowej, która w tym miejscu przebiega” – podkreśla burmistrz.

Po przygotowaniu specyfikacji zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tego zadania. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

Przypomnijmy, że w tym roku gmina Tuchola realizuje szereg inwestycji. Wśród nich jest m.in. budowa Domu Dziennego Pobytu dla seniorów, przebudowa targowiska położonego przy ul. Nowodworskiego, przebudowa ulic: Parkowej, Kruczej i Gołębiej w Rudzkim Moście, przebudowa ul. Cegielnianej, rozbudowa i przebudowa świetlicy wiejskiej w Białowieży.

W tegorocznym budżecie jest również budowa ścieżki rowerowej z Tucholi do Bladowa. Na to zadanie gmina Tuchola otrzymała dofinansowanie na poziomie 60% w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa-Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. W tej chwili trwają niezbędne procedury.

„Czekamy na wydanie tzw. ZRID-u, czyli decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Po jej otrzymaniu będziemy mogli podpisać umowę z urzędem marszałkowskim i ogłosić przetarg na wykonanie ścieżki z Tucholi do Bladowa. To jedna z tych inwestycji, które wyraźnie poprawią bezpieczeństwo użytkowników drogi, a to jest naszym priorytetem” – dodaje burmistrz Tadeusz Kowalski.

Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Materiał: tuchola.pl