GRUPA I

CIS CEKCYN – ZJEDNOCZENI ZIELONKA 2:2 (1:1)
ARKADIUSZ HOFFMAN (8), ARTUR FOJUT (60) – FABIAN DĘBICKI (7, 86).

Odbyła się pierwsza kolejka rozgrywek w klasie b. w i grupie do rozgrywek przystąpiło 10 drużyn z powiatu tucholskiego, bydgoskiego (Victoria Mąkowarsko) i sępoleńskiego.

W dwóch meczach wygrały zespoły przyjezdne, w tym Rawys PEE-BUD w Sypniewie 5:2. W jednym wygrali gospodarze w Mąkowarsku 3:1. Natomiast w dwóch spotkaniach padły wyniki remisowe. LKS Kęsowo zremisowało 4:4 z Biomasą Skarpa i Cis Cekcyn w derbach gminnych z Zjednoczonymi Zielonka 2:2. Ten mecz odbył się w Tucholi na sztucznej trawie, bowiem boisko w Cekcynie jest aktualnie w remoncie.

Mecz tych drużyn był wyrównany do ostatniego gwizdka. Oba zespoły zademonstrowały szybką grę i już w 7 mion. Na prowadzenie wyszedł zespół z Zielonki po strzale Fabiana Dębickiego. Radość tego zespołu nie trwała długo, bowiem po minucie Arkadiusz Hofman sprytnie wdarł się między dwóch obrońców Zjednoczonych i po otrzymaniu piłki silnie uderzył i już było 1:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie boisk więcej inicjatywy wykazywali gracze Cisa i w 60 min. po kilku zmasowanych atakach Sławomir Suchomski z końcowej linii boisko dośrodkował na 4 metr a tam błąd popełnił bramkarz i wypuścił piłkę, co natychmiast wykorzystał Artur Fojut wpychając ją do pustej bramki. Dopiero w końcowych minutach piłkarzom Zielonki udało się zdobyć wyrównującą bramkę. Długie podanie przejął Fabian Dębicki i był szybszy od stopera strzelając silnie nie do obrony na 2:2. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie.