Recenzja książki: Agatha Christie - Morderstwo na plebanii - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Agatha Christie - Morderstwo na plebanii

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Panna Marple wkracza na salony!

Aż chce się zakrzyknąć: Mamy to! Z początkowo liczącej sobie 10 tomów ekskluzywnych wydań utworów Agathy Christie, powstaje już pełnoprawna, zajmująca całą półkę kolekcja. A skoro Herkules Poirot królował cały 2021 rok, to może czas dopuścić do głosu również inną bohaterkę? I kto wie, może kolejny rok będzie należał właśnie do panny Marple.

Ile razy to już przerabialiśmy podobną sytuację? Ten jeden mieszkaniec małego miastecka, którego właściwie nikt nie lubi, staję się ofiarą zbrodni, a śledztwo, zamiast wykluczać kolejnych podejrzanych, tylko znajduje nowych? To dość znany motyw w książkach kryminalnych, więc chyba czas najwyższy sięgnąć po niego w wykonaniu Królowej Kryminału.

W jak do tej pory spokojnym miasteczku St. Mary Mead nie wydarzyło się nic niepokojącego. Do czasu aż pułkownik Lucius Protheroe został znaleziony martwy w gabinecie proboszcza. Jak się okazuje dość „szorstka” natura ofiary, była solą w oku wielu mieszkańców. Policja dwoi się i troi i tak samo powielają się (DALEJ)