Recenzja książki: Agnieszka Jeż - Dziewczyna z Woli - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Agnieszka Jeż - Dziewczyna z Woli

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Trudne wybory

„Powoli sięgnęła do małej torebki. Podniosła klapkę. Kobieta z lustra zrobiła to samo, co ona. Po chwili stały obie wpatrzone w siebie, z bronią w ręku.

Ona zabiła człowieka, pomyślała Barbara.

My zabiłyśmy człowieka, poprawiła się po chwili.

– Ja zabiłam człowieka – powiedziała do lustra.”

Chociaż od drugiej wojny światowej minęło już kilkadziesiąt lat, to autorzy nadal bardzo chętnie osadzają swoje powieści w tamtym okresie. Wojna i okupacja, z całą ich grozą, pogardą dla życia, trudnymi i niejednoznacznie moralnymi wyborami to wdzięczny temat dla pisarzy.

Zauważalny ostatnio jest także trend, aby w centrum wydarzeń stawiać kobiety. Często gdy myślimy o historii, kobiety są gdzieś w tle. Tymczasem kobiety także musiały stawiać czoła wyzwaniom, jakie niosło za sobą życie. Były żołnierzami, angażowały się w działalność konspiracyjną. Wreszcie wykonywały także egzekucje.

Właśnie takie tematy porusza Agnieszka Jeż w swojej najnowszej powieści pod tytułem „Dziewczyna z Woli”. Autorka dała się już(DALEJ)