Recenzja książki: Almudena Grandes - Matka Frankensteina - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Almudena Grandes - Matka Frankensteina

 

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

Aurora, Germán i Maria

„Jestem kobietą przyszłości. Zawsze wyprzedzałam swoje czasy i tak to się dla mnie skończyło. Nikt tego nie przyznał ani te świnie, które nazwały mnie zabójczynią, ani potem ci tutaj... Starczy, Auroro, nie wracaj już do przeszłości i pomyśl o nowych sprawach, bo jest dużo do przemyślenia”.

Po lekturze niektórych książek nie sposób stwierdzić od razu, czy się podobały, czy nie. Możemy mieć do nich ambiwalentny stosunek, z całą pewnością były jednak pewną literacką przygodą. Przygoda zaś ma to do siebie, że nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Otwierając pierwszą stronę, powieści wyruszamy w drogę wraz z jej bohaterami, dokąd jednak nas to zaprowadzi?

Refleksja ta wydaje mi się potrzebna w kontekście przeczytanej przeze mnie powieści pod nieco tajemniczym tytułem „Matka Frankensteina”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Sonia Draga. Jej autorką jest Almudena Grandes. To znana hiszpańska pisarka, ciesząca się sporą popularnością wśród czytelników. Jej dzieła należą do najczęściej (DALEJ)