Recenzja książki: Andrzej Zieliński - Nieudacznicy, rozpustnicy, szaleńcy. Przemilczane fakty o wielkich Polakach - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Andrzej Zieliński - Nieudacznicy, rozpustnicy, szaleńcy. Przemilczane fakty o wielkich Polakach

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Nie tacy wielcy?

Na szkolnych lekcjach historii poznajemy oficjalną wersję dziejów naszego kraju. Ta jednak często różni się od faktycznej. Niektóre sprawy, niemoralne czy po prostu niewygodne, niepasujące do obrazu postaci kreowanych na bohaterów narodowych, zostają przemilczane. Andrzej Zieliński w swojej nowej książce „Nieudacznicy, rozpustnicy, szaleńcy. Przemilczane fakty o wielkich Polakach” podejmuje próbę odczarowania części historycznych przekłamań i przedstawienia wersji prawdziwej, choć nieznanej przeciętnym Polakom.

Pozycja jest podzielona na rozdziały idące mniej więcej chronologicznie: od średniowiecza do dwudziestolecia międzywojennego. W każdym z rozdziałów autor skupia się albo na konkretnej postaci historycznej i przekłamaniach w jej oficjalnej biografii, albo na jednym temacie, przy którego okazji wspomina różne osoby. I w ten sposób czytelnik dowiaduje się o wszelkich sprawach, które przekazywana nam wersja historii przemilcza: analfabetyzmie polskich królów, chorobach znanych postaci(DALEJ)