Recenzja książki: Camilla Grebe - Łowca cieni - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Camilla Grebe - Łowca cieni

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Ukrzyżowane

Szwedzkie kryminały cieszą się – według mnie – zasłużonym uznaniem czytelników na całym świecie. Nie da się ukryć, że mają one w sobie „to coś”, co czyni je nieodkładalnymi. To nie tylko intrygująca zagadka, ale także świetnie nakreślone tło społeczno-obyczajowe. Przenikliwe opisy małych społeczności czy bezdusznych miast są bez wątpienia jedną z głównych zalet.

Nie inaczej jest w przypadku najnowszej powieści Camili Grebe pod tytułem „Łowca cieni”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Sonia Draga. Urodzona w Sztokholmie autorka jest popularną w Szwecji pisarką, laureatką wielu literackich nagród.

„Łowca cieni” to kryminał, łączący w sobie intrygującą zagadkę z ważnym problemem społecznym. Dziś mamy wyobrażenie Szwecji jako kraju bardzo otwartego, tolerancyjnego i postępowego. Jednak nie zawsze tak było. Przekonujemy się o tym właśnie podczas lektury powieści. Bardzo ważnym wątkiem jest w niej bowiem status kobiet w społeczeństwie. Chociaż obecnie nikogo nie dziwi widok kobiet policjantek(DALEJ)