Recenzja książki: Cecil Scott Forester – Misja Greyhound - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Cecil Scott Forester – Misja Greyhound

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Dobry pasterz

To nie jest tak, że Rzesza Niemiecka po zaatakowaniu Polski z góry założyła, iż Francja i Wielka Brytania będą biernie obserwować, jak Wehrmacht zdobywa Warszawę. Hitler spodziewał się oporu ze strony państw Europy Zachodniej, dlatego też wszystkie dostępne operacyjnie niemieckie łodzie podwodne jeszcze przed końcem sierpnia tysiąc dziewięćset trzydziestego dziewiątego roku udały się na Atlantyk, aby zabezpieczyć zachodnią flankę. Początkowo wojna na morzach i oceanach przebiegała niemrawo, ale od czerwca tysiąc dziewięćset czterdziestego roku alianckie i niemieckie okręty ścierały się regularnie.

Prawdziwym postrachem były U-Booty. Ta nieliczna flota okazała się niezwykle groźną bronią. Dzięki strategii „wilczych stad” (atakowaniu w grupach) alianci ponosili ogromne starty. W ten sposób III Rzesza chciała odizolować Wielką Brytanię i doprowadzić do załamania tamtejszej gospodarki. Dlatego też tak istotna dla Brytyjczyków była współpraca ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki i transportowany(DALEJ)