Recenzja książki: Claudia Pietschmann – Chmura - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Claudia Pietschmann – Chmura

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Uważaj, komu ufasz

Emma po śmierci ukochanego brata czuje się samotna i nieszczęśliwa. Pocieszenia szuka w Internecie, gdzie poznaje Paula. Chłopak rozumie ją jak nikt inny – on także stracił bliską osobę i wciąż mierzy się ze swoją stratą. Jest dla dziewczyny ogromnym wsparciem i choć znajomość jest tylko wirtualna, Emma coraz bardziej się w nią angażuje. Paul troszczy się o nią i dba o jej dobre samopoczucie, jednak w pewnym momencie dziewczyna czuje się przez niego coraz bardziej osaczona. Odkrywa też, że jej wirtualny przyjaciel niezupełnie jest tym, za kogo go uważa.

Książka stanowi przede wszystkim ostrzeżenie dla młodych ludzi przed znajomościami zawieranymi za pośrednictwem Internetu i udostępnianiem nieznajomym informacji o sobie. Jest to jednak także ostrzeżenie przed technologią jako taką – główna bohaterka żyje bowiem w tzw. inteligentnym domu, w całości sterowanym za pomocą Internetu i aplikacji mobilnych, co nie jest tak wygodne i pozytywne, jak może brzmieć. Wątek technologiczny nie jest(DALEJ)