Recenzja książki: Filmoterapia - Małgorzata Kozubek - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Filmoterapia - Małgorzata Kozubek


 

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

 

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

Lecznicze obrazy

Swego czasu przeczytałem bardzo interesujący materiał w Focusie na temat filmoterapii. Z racji, że kinematografia jest mi bardzo bliska, możliwość leczenia filmami była dla mnie interesującą nowinką. Jednakże ten artykuł, choć bardzo wdzięcznie napisany, bardziej rozbudził moją ciekawość niż ją zaspokoił. Od tego momentu minęło już trochę czasu, ale gdy tylko dowiedziałem się, że wychodzi pozycja na ten temat, wiedziałem, że muszę się z nią zapoznać.

„Filmoterapia” w wydaniu Małgorzaty Kozubek dzieli się na trzy zasadnicze części. W pierwszej z nich poznajemy teorię z zakresu kultury terapeutycznej i zagadnień teoretycznych związanych z odbiorem filmu. Druga to swoisty most między teorią a praktyką, który opowiada o doborze filmów. Trzecia dotyczy praktyki. W tym wypadku badań autorki w młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Te trzy rozbudowane zagadnienia tworzą swoistą całość i mają wszerz i wzdłuż zapoznać nas z tytułowym tematem.

Podchodząc do tej pozycji byłem pełen zapału. Pewności(Dalej)


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/4154000/4154830/571593-352x500.jpg