Recenzja książki: Frida Duell – Jedzenie mity i nauka - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Frida Duell – Jedzenie mity i nauka

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

 

Jeść czy nie jeść? Oto jest pytanie

Jeść czy nie jeść? Pić czy nie? Co jest zdrowe, a co tylko udaje, że takie jest? Co należy ograniczyć, co zupełnie wyeliminować, a co spożywać częściej? Co jest prawdą, a co mitem? Na te wszystkie pytania w swojej książce odpowiada Frida Duell, na co dzień pracująca w sztokholmskim Szpitalu Uniwersyteckim Karolinska, autorka licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Duell bierze pod lupę najpopularniejsze teorie i mity, przygląda się między innymi produktom light, kawie, węglowodanom, tłuszczom, tzw. superfood, witaminom i minerałom. Właściwie wszystkiemu, co jest istotne, by móc powiedzieć „zdrowo się odżywiam”, bez konieczności przechodzenia na jakąkolwiek dietę. Bo te ostatnie, jak wiemy, potrafią być: a) drakońskie, b) pozbawione sensu. Duell odpowiada na wiele pytań i rozwiewa mnóstwo wątpliwości, a robi to wszystko w bardzo przystępny i prosty sposób – odwołując się nie tylko do własnej wiedzy i doświadczenia, ale także do licznych badań lub… ich braku, ponieważ, co nie(Dalej)