Recenzja książki: Hermann Hesse - Rosshalde - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Hermann Hesse - Rosshalde

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

Razem, ale osobno

Proza Hermana Hessego niejedno ma oblicze. Potrafi wywołać w czytelniku całą gamę uczuć, grając na najdrobniejszych i najbardziej subtelnych nutach emocji. Kryje się w niej zachwyt nad pięknem świata oraz refleksja nad marnością żywota człowieczego. I, chociaż nieco banalnie zabrzmi owo stwierdzenie, pozostaje ponadczasowa.

Tym razem niemiecki pisarz po raz kolejny zaskakuje czytelnika. Opublikowana po raz pierwszy w 1914 roku powieść to niewielka pod kątem objętości, lecz niosąca w sobie głębię treści opowieść o dramacie rodzinnym artysty. Historia bardzo osobista, intymna wręcz, poruszająca, ale nakreślona bez patosu i zbędnego nadęcia.

Johann Veraguth to malarz ceniony i uznany. Jego dzieła zyskały już międzynarodowy rozgłos. Artysta powinien więc czuć się człowiekiem spełnionym, jednak problemy rodzinne sprawiają, że nie jest mu to dane. Żona Adele, podobnie jak starszy syn Albert to niemal obce osoby, z którymi nie znajduje już wspólnego języka. Bytowanie pod tym samym dachem byłoby(DALEJ)