Recenzja książki: Hervé Debaene - Szachy. Wszystko, co trzeba wiedzieć o grze starej jak świat - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Hervé Debaene - Szachy. Wszystko, co trzeba wiedzieć o grze starej jak świat

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Szach-mat!

Niedawny sukces serialu „Gambit królowej” sprawił, że szachy znów stały się modne. Pojedynek genialnej, osieroconej w dzieciństwie Beth Harmon z Wasilijem Borgovem okazał się na tyle atrakcyjny dla szerokiej publiczności, że znaną od wieków grą zainteresowały się osoby, które wcześniej nie miały z nią wiele wspólnego.

Szachy to gra pozbawiona losowości, a jej przebieg zależy w całości od decyzji, podejmowanych przez graczy. Stosunkowo łatwo nauczyć się jej podstawowych zasad, znacznie trudniej osiągnąć w niej mistrzostwo. Owo specyficzne połączenie sprawia, że dobrze zacząć przygodę z szachami już w stosunkowo młodym wieku.

Jeśli chcecie zarazić swoje pociechy miłością do szachów, książka „Szachy. Wszystko, co trzeba wiedzieć o grze starej jak świat” będzie idealnym wprowadzeniem dla młodego czytelnika. Wydana przez Naszą Księgarnię publikacja, odznaczająca się przejrzystym podziałem treści oraz atrakcyjną grafiką, może stanowić doskonałą zachętę do zapoznania się z podstawowymi zasadami(DALEJ)