Recenzja książki: James Ellroy – Sześć Tysięcy gotówką - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: James Ellroy – Sześć Tysięcy gotówką

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

Rynsztok Ameryki

(…)Jeśli byliście przekonani, że lata 60. były burzliwe i obfitowały w liczne wstrząsy polityczne, sięgnijcie po Ellroya. Amerykański autor prowadzi czytelnika za rączkę wprost do rynsztoku Ameryki – kraju skorumpowanych polityków i agentów FBI, mafiozów, dziwek, wszechobecnego rasizmu oraz brutalnych morderstw. Przerażająca to wycieczka, gorsza nawet od podróży po piekle Dantego, ponieważ u włoskiego poety mamy świadomość, że gdzieś tam, w górze, istnieje niebo. Autor „Czarnej Dalii” takich złudzeń nam nie pozostawia. U niego nikt, kto zanurzył się w bagnie tego świata, nie zostanie zbawiony.

Styl Jamesa Ellroya jest niczym seria z CKM-u. Amerykański pisarz wyrzuca słowa na papier z prędkością karabinu maszynowego. Zdania są surowe, krótkie, urywane. Pojawiają się liczne powtórzenia. Taki sposób pisania doskonale oddaje nastrój amerykańskich lat 60. Znakomicie sprawdza się również w brutalnych i chaotycznych scenach z Wietnamu. Styl autora „Tajemnic Los Angeles” można więc kochać(Dalej)