Recenzja książki: Jarosław Molenda - W 80 filiżanek dookoła świata - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Jarosław Molenda - W 80 filiżanek dookoła świata

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Kawa z piętnastu najsłynniejszych kawiarni świata

„Istnieją kawiarnie artystów, kawiarnie koncertowe, domowe cukiernie czy kawiarnie dla graczy, których historia jest niewątpliwie częścią społeczno-kulturowego rozwoju Europy – tradycji, która dziś powoli ulega zatraceniu [...] W kawiarni poezja wrażeń węchowych przywraca wspomnienia przyjemnych chwil, jasnych barw i uroków życia z przeszłości”.

Picie kawy nie służy tylko zaspokojeniu pragnienia. Picie kawy to coś o wiele więcej – to styl życia. Z piciem kawy wiąże się szereg rytuałów. Niemal każda nacja wykształciła swój własny, niepowtarzalny styl picia kawy. Widać to doskonale na przykładzie różnych słynnych kawiarni.

Przekonamy się o tym, sięgając po najnowszą książkę Jarosława Molendy pod tytułem „W 80 filiżanek dookoła świata. Piętnaście najsłynniejszych kawiarni”. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Lira. Autor jest znanym publicystą i popularyzatorem historii. Tytuł jego najnowszej pracy nawiązuje wprost do słynnej książki „w 80 dni dookoła świata”. Molenda proponuje nam zwiedzanie(DALEJ)