Recenzja książki: Jędrzej Pasierski - Czerwony świt - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Jędrzej Pasierski - Czerwony świt

Cykl: Nina Warwiłow (tom 3)

 

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Przyjaciel czy morderca?

Jędrzej Pasierski jest już dobrze znany czytelnikom. Głównie za sprawą powieści kryminalnych, których główną bohaterką jest komisarz Nina Warwiłow. Nakładem Wydawnictwa Czarne ukazał się trzeci tom serii, zatytułowany „Czerwony świt”.

Wiedziałem, że muszę go koniecznie przeczytać. Dlaczego? Otóż pisarz i jego bohaterka przekonali mnie do siebie w „Roztopach”, które również miałem przyjemność recenzować. Jednak „Czerwony świt” znacznie różni się od tamtej powieści. Przede wszystkim wydarzenia rozgrywają się nie w małych Bukowcach, ale w Warszawie. Na Pradze umiera znana aktorka Sara Kosowska. Okazuje się, że kobieta została zamordowana. Śledztwo prowadzi komisarz Nina Warwiłow.

Policjantka nadal zmaga się z problemami osobistymi. Jej związek runął, samotnie wychowuje córeczkę i jeździ do szpitala, do ciężko chorego ojca. Paradoksalnie to właśnie w szpitalu nawiązuje z nim pewną więź i poznaje fakty z jego przeszłości.

Tymczasem śledztwo okazuje się dość skomplikowane. W mieszkaniu była(DALEJ)