Recenzja książki: Julia Boyd - Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Julia Boyd - Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Jak rodziła się Trzecia Rzesza?

„Być może najbardziej przejmujące w tych opowieściach jest to, że wielu poczciwych ludzi wracających z hitlerowskich Niemiec wychwalało je pod niebiosa. Zło przenikało każdy aspekt życia w Niemczech, ale na tle dostępnych dla cudzoziemców atrakcji ohyda rzeczywistości była zbyt często i zbyt długo ignorowana”.

Trzecia Rzesza kojarzy nam się obecnie jednoznacznie negatywnie. Te dwa słowa niosą bardzo duży ładunek emocji. Słysząc je, od razu mamy przed oczami piekło drugiej wojny światowej – obozy koncentracyjne, śmierć dziesiątek milionów ludzi, miasta i całe kraje obrócone w ruinę przez niemiecką machinę wojenną.

Ale Trzecia Rzesza to nie tylko druga wojna światowa. Wszak to państwo powstało kilka lat wcześniej, wraz z dojściem Hitlera do władzy w 1933 roku. Przez kilka lat było krajem bardzo chętnie odwiedzanym przez zagranicznych turystów. Jakie wrażenia wywieźli oni z tych podróży? Jak postrzegali nazizm i Niemcy pod rządami Hitlera?

Przekonamy się o tym, sięgając po bardzo dobrą (DALEJ)