Recenzja książki: Kelly Barnhill - Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Kelly Barnhill - Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Miłość, groza i fascynujące bohaterk

Kelly Barnhill dała się poznać jako autorka powieści fantastycznych dla dzieci i młodzieży, wśród których szczególnym uznaniem cieszą się „Dziewczynka, która wypiła księżyc” oraz „Syn wiedźmy”. Tym razem amerykańska pisarka prezentuje dużo mroczniejszą pozycję, przeznaczoną raczej dla starszych czytelników. W swoim zbiorze opowiadań „Straszliwe młode damy i inne osobliwe historie” prezentuje dziewięć historii, które skupione są na uniwersalnych tematach – miłości, śmierci, straty, poznawania samego siebie i odkrywania swojej drogi.

Na pozór opowieści wydają się dziwnie niedobrane. Niektóre są bardzo krótkie i ledwo uchylają przed nami drzwi do niesamowitego świata kreowanego przez pisarkę. Kończą się niespodziewanie, pozostawiając nie tyle uczucie niedopowiedzenia, co przyjemny niedosyt. Inne ciągną się leniwie, powoli odkrywając przed czytelnikiem sekrety wyobcowanych, samotnych oraz pełnych obaw bohaterów. Dość powiedzieć, że ostatnie opowiadanie – nagrodzone World Fantasy Award (DALEJ)