Recenzja książki: Konrad Piasecki – Zamki na piasku. 20 obrazków z życia dziennikarza - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Konrad Piasecki – Zamki na piasku. 20 obrazków z życia dziennikarza

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

 

Polityka widziana oczami dziennikarza

„Historia rzadko daje tak wyraźne znaki, byśmy nie mieli wątpliwości, że oto na naszych oczach rozgrywa się coś, co trafi do podręczników. Najczęściej dziejowe procesy, a nawet momenty przełomu dopiero z perspektywy lat ujawniają, jak istotny i wiekopomny był ich charakter”.

Wielu z nas słucha radia. Czynimy to choćby w drodze do/z pracy czy też w samej pracy, gdzie radio umila nam dzień i sprawia, że czas płynie szybciej. Wydaje się, że radio ma w sobie coś tajemniczego i fascynującego. Dzieje się tak być może dlatego, że możemy tylko słuchać. W dzisiejszym świecie natomiast przywykliśmy do wszechobecnych obrazów.

Czasem więc zastanawiamy się, jak wygląda „od kuchni” praca dziennikarza radiowego. Czy jest łatwiejsza, bo słuchacze nic nie widzą, tylko słuchają? Czy może wręcz przeciwnie – utrudnia to pracę?

Odpowiedź na to pytanie przynosi książka Konrada Piaseckiego pt. „Zamki na piasku. 20 obrazków z życia dziennikarza”. Publikacja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Burda Książki. Jej(Dalej)