Recenzja książki: Lisa Gardner – Szukaj mnie - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Lisa Gardner – Szukaj mnie

Cykl: Detektyw D.D.  Warren (tom 9)

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

 

 

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Braterstwo ocalonych

(…)Tym razem przed policjantką postawiono wyjątkowo trudne zadanie. Zamordowana zostaje prawie cała rodzina – mąż, żona i dwoje dzieci, co dodatkowo wpływa na detektyw, która sama jest matką, a ostatnia osoba z domowników, nastoletnia Roxana Baez, znika. W sprawę zaangażowana jest także Flora Dane, znana z powieści „Znajdź ją”, co mnie bardzo ucieszyło, ponieważ polubiłam tę bohaterkę.

Zaginięcie Roxany stawia przed policją, a także przed czytelnikami wiele pytań. Nie wiadomo, czy dziewczyna jest sprawczynią zbrodni, jej kolejną ofiarą czy też przestraszoną nastolatką, która po prostu uciekła, by ratować życie. Śledztwo jest dość zagmatwane, a obserwujemy je z dwóch perspektyw: przyglądając się pracy policji (narrator w trzeciej osobie) oraz z relacji Flory (narracja pierwszoosobowa), która prowadzi nieformalną grupę wsparcia dla ocalonych, czyli kobiet dochodzących do siebie po traumatycznych przeżyciach. Detektyw D.D. Warren niechętnie odnosi się do zaangażowania panny Dane w tę sprawę,(DALEJ)