Recenzja książki: Misja – Robert Bolt - Reporter-24.pl
Wiadomości
wszystkie

Recenzja książki: Misja – Robert Bolt

Na naszej stronie zapoznacie się Państwo z częścią recenzji, całość jest dostępna na stronie lubimyczytac.pl

Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby zamieścić własną recenzję z przeczytanej książki, to oczywiście serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasze recenzje filmowe w kolejności alfabetycznej

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego

Robert Bolt to przede wszystkim wysoko ceniony scenarzysta, czego dowodem jest statuetka Oscara za scenariusz filmu „Doktor Żywago”. Oprócz tego Amerykanin pisał scenariusze sztuk teatralnych, a także został autorem, wydanej również w Polsce, książki „Misja”. Książka została sfilmowana w 1986 roku, a scenariusz napisał sam Bolt. Nie oglądałam filmu przed lekturą, więc nie jestem w stanie nic powiedzieć na jego temat, ale opis książki i fakt, że znalazła się na watykańskiej liście ważnych dzieł dla chrześcijaństwa, zaintrygowały mnie na tyle, że zdecydowałam się po nią sięgnąć.

Młody Rodrigo Mendoza w 1743 roku musi szybko dojrzeć, gdy na morzu w trakcie połowu ryb umiera jego ojciec. Chłopiec jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale też za swojego trzyletniego brata Phillippa, którym musi się zaopiekować. Sam podejmuje pracę na statku płynącym do Ameryki Południowej, do jednej z kolonii hiszpańskich, a brata umieszcza w przyklasztornej szkole prowadzonej przez siostry zakonne.(Dalej)